كيمياگران مبين ری

چربيگيري مؤثر

IMG_7699

در این مقاله به نکات مهم مربوط به چربيگيري مؤثر خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

تا زمانی که نتیجه نهایی قابل قبول باشد، نادیده گرفتن جنبه های مهم یک فرآیند غیر معمول نیست. به عنوان مثال، یک رایانه شخصی صنعتی در حال کار، اغلب تا زمانی که کار خود را متوقف کند، امری بدیهی تلقی میشود. همین امر در مورد چربیگیر ها نیز صادق است که به ندرت مورد توجه قرار میگیرند. و در عین حال نقشی حیاتی در تضمین عملکرد مؤثر و کارآمد ماشین آلات بازی میکنند.

به عنوان مثال، حذف کثیفی و چربی ای که در حین کار انباشته میشود، میتواند باعث صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی شود. درواقع حتی چیزی به ظاهر ناچیز مانند ۰.۲۵ میلی متر کثیفی روی کویل تبادل گرمایشی میتواند منجربه افزایش ۴۰ درصدی مصرف برق شود. که به نوبه خود هزینه های عملیاتی را برای مشاغل افزایش دهد.

هنگام انتخاب چربیگیر مناسب برای یک کاربرد، مهندسان کارخانه میتوانند صرفه جویی در عملیات را به حداکثر برسانند و انطباق با مقررات صنعتی را که اغلب نادیده گرفته میشوند، تضمین کنند.

اساسا، سه نکته اصلی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود تا چربیگیری مؤثر واقع شود.

 

سازگاری با سطح

 اولین قدم برای چربيگيري مؤثر این است که به سطحی که چربیگیر روی آن استفاده میشود نگاه کنید. و بررسی کنید که آیا محصول مناسب است یا خیر.

به عنوان مثال، سطوح شیشه ای نیاز به استفاده از محلول بدون سیلیکات دارند تا از حک شدن سطح جلوگیری شود.

با تکمیل ممیزی های منظم در مورد سطح و اثربخشی چربیگیر مورد استفاده، مهندسان اطمینان حاصل ميکنند که راه حل واقعا مشکل را برطرف میکند.

 

آیا بر پایه حلال است یا آب ؟

هنگام انتخاب بین یک چربیگیر مبتنی بر حلال و پایه آب، این موضوع اهمیت دارد که بدانیم چقدر دوستدار محیط زیست است.

چربیگیر حلال برای مدت طولانی محبوب ترین و در دسترس ترین نوع چربیگیر بودند . در اين نوع چربيگير از فرمول های شیمیایی برای حل کردن چربی و از بین بردن آلاینده های سرسخت از قطعات و تجهیزات استفاده میکردند.

با این حال اکثر حلال ها حاوی ترکیبات آلی فرار (VOCs) هستند که بسیار خطرناک هستند و برای سلامتی نیز خطراتی دارند . به عنوان مثال در فضاهای بسته، این چربیگیرها بخارهایی تولید می کنند که در صورت استنشاق مضر هستند و اغلب باید از تجهیزات حفاظت شخصی مناسب استفاده شوند.

رعايت ايمني براي چربيگيري مؤثر

برای چربيگيري مؤثر، مدیران کارخانه همچنین باید اثرات زیست محیطی برخی از چربیگیر های حلال و همچنین این واقعیت را که بسیاری از آنها قابل اشتعال هستند، در نظر بگیرند.

جایگزین استفاده از چربیگیر های مبتنی بر آب، در حالی که چربیگیر حلال، گریس را حل و نازک میکند، چربیگیر های مبتنی بر آب از جدید ترین فن آوری سورفکتانت برای امولسیون کردن خاک چرب و همچنین از عوامل نفوذی برای افزایش سرعت چربیگیر استفاده می کنند. آنها میتوانند به اندازه حلال های خود مؤثر باشند و همچنین غیر قابل اشتعال هستند، به صورت کنستانتره در دسترس هستند و بخارات مضر تولید نمی کنند و برای مناطق بسته مناسب هستند.

با این حال چربیگیر های مبتنی بر آب نیز محدودیت های خود را دارند. چربیگیرهای مبتنی بر آب برای کاربرد های الکترونیکی و الکتریکی نامناسب هستند.

 

انطباق با مقررات برای چربيگيري مؤثر

 

بسته به صنعتی که یک کسب و کار به آن خدمات میدهد، محدودیت های نظارتی متفاوتی وجود دارد که مشخص میکند کدام مواد را میتوان و یا نمیتوان روی سطوح استفاده کرد.

به عنوان مثال، صنایع غذایی و نوشیدنی نیاز به چربیگیری دارند که دارای گواهینامه NSF A1 باشند. به این معنی که این محصول برای استفاده در مناطق فرآوری مواد غذایی مناسب است.

بسیاری از صنایع همچنین دارای مقرراتی هستند که میزان ترکیب آلی فرار (VOCs) را که میتوان در محل ذخیره کرد، تعیین کرد.

بهترین راه برای اطمینان از این امر، سرمایه گذاری در چربیگیر های خاص با اطمینان از رعایت مقررات مربوطه است. این را میتوان از طریق تحقیقات گسترده یا با تماس با یک متخصص راه حل های تعمیر و نگهداری، مانند NCH، برای تکمیل بررسی های سایت انجام داد.

در حالی که ممکن است آسان باشد، که یک جزء اصلی از تعمیر و نگهداری صنعتی مانند چربیگیر را بدیهی بدانیم و از آن چشم پوشی کنیم، مدیران کارخانه که فراموش می کنند محصول خود را با دقت انتخاب و اثر بخشی آن را ارزیابی کنند، میتوانند از مزایای آن بهره ببرند.

 

شرکت کیمیاگران مبین ری در تولید چربی گیرهای خود نیازهای مشتریان را مد نظر قرار میدهد. شما میتوانید چربیگیرهای کیمیاگران مبین ری را در صفحه محصولات سایت مشاهده بفرمایید.

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای