كيمياگران مبين ری

کدام روش برای شستشوی بدنه خودرو مناسب است ؟

شستشوی بدنه خودرو

چه مبتدی باشید یا با تجربه ، در این مقاله قصد داریم در چند مرحله با بهترین و کامل ترین روش شستشوی بدنه خودرو آشنا شوید .

کار با اصول اولیه شستن ، آبکشی و واکس زدن بدنه ماشین شروع میشود تا نکات عمیق تر در مورد تمیز کردن فضای داخلی خودرو . با ما همراه باشید.

 

مراحل ساده برای شستشوی بدنه خودرو

 

انتخاب آب و هوای مناسب برای شستشوی بدنه خودرو

آب و هوا و زمان مناسبی از روز را برای شستشوی بدنه خودرو انتخاب کنید. شستشوی بدنه خودرو در یک روز ابری در واقع بسیار بهتر از زیر نور مستقیم خورشید است .

شستن ماشین در زیر نور خورشید ممکن است بهترین کار به نظر برسد ، اما اگر ماشین شما را در فاصله زمانی بین شستشو و تمیز کردن خشک کند، باعث میشود آثار آب روی بدنه باقی بماند . گرمای خورشید نیز اثر بخشی محصولات پاک کننده شما را کاهش میدهد.

البته شستشوی بدنه خودرو در باران هیچ فایده ای ندارد . و اگر هوا آفتابی است ، باید یک منطقه سایه دار را برای شستشو انتخاب کنید . یا صبح زود یا اواخر بعد از ظهر آن را انجام دهد.

 

مرحله تمیز کردن

به این صورت است ، قبل از اینکه بتوانید هرگونه تمیز کاری را شروع کنید، باید کثیفی وخاک از روی بدنه خودرو شسته شود . اگر میتوانید نزدیک منبع آب پارک کنید ، یا شلنگ به اندازه کافی بلند در دسترس داشته باشید ، توصیه میکنیم یک واشر فشار برای اتصال به آن بخرید. اینها نسبت به شلنگ به تنهایی مؤثر هستند، زیرا جت پرفشار میتواند آلودگی بیشتری را از بین ببرد و کار کمتری برای تمیز کردن آن برای شما باقی بگذارد.

اما مراقب باشید، زیرا برخی از واشرهای فشار قوی تر میتواند به رنگ و مهر و موم بدنه خودرو آسیب برسانند.

 

 

شامپو زدن به بدنه خودرو

هنگامی که شستشوی اولیه تحت فشار خود را کامل کردید. باید ماشین خود را با استفاده از سطل و اسفنج یا دستکش شستشو دهید . هرگز از مایع شوینده برای تمیز کردن ماشین استفاده نکنید . شوینده های مورد استفاده در مایع شوینده به گونه ای طراحی شده اند که کثیفی و سایر آلودگی ها را از روی اشیاء پاک کنند و استفاده از مایع شوینده روی بدنه خودرو باعث از بین رفتن رنگ آن میشود.

برای شستشوی بدنه خودرو از شامپوی مخصوص کارواش استفاده کنید . آن را با آب گرم مخلوط کرده و از اسفنج یا دستکش برای شستشو استفاده کنید .

شامپوی بدنه خودرو

خشک کردن

در واقع خشک کردن بدنه  شما در فرآیند تمیز کردن به اندازه مراحل شستشو بدنه خودرو مهم است. اگر خشک کردن به درستی و در زمان مناسب انجام نشود، فقط چند لحظه بعد از شستشوی بدنه خودرو، رگه ها و آثار قطرات آب خشک‌شده روی سطح خودرو را می پوشاند.

در حالی که پارچه های میکروفیبر به عنوان روشی عالی برای خشک کردن بدنه خودرو به بازار عرضه می شوند. اما در صورت وجود هرگونه کثیفی که آنها را آلوده کرده‌باشد، همچنان خطر خراش روی رنگ وجود دارد.

ما به سراغ چرم های سنتی یا طبیعی میرویم، که بهتر است قبل از پاک کردن بدنه خودرو، مقداری رطوبت در آن وجود داشته باشد.

 

واکس زدن

بعد از خشک کردن بدنه خودرو نوبت به واکس زدن بدنه خودرو است. بهترین راه برای واکس زدن، استفاده از یک اسفنج ظریف است که میتواند واکس را به طور یکنواخت در سراسر بدنه پخش کند . به سادگی بمالید و اجازه دهید خشک شود. سپس از یک پارچه نرم برای براق شدن استفاده کنید.

 

پنجره

بعد از شستشوی بدنه خودرو، وقت آن است که به سمت پنجره ها بروید . میتوانید از شیشه پاک کن های اختصاصی خودرو استفاده کنید .

هنگامی که در حال تمیز کردن هستید، داخل و خارج پنجره ها را پاک کرده و آنها را کمی پایین بیاورید تا نوار محل برخورد پنجره تمیز شود . یک پارچه بدون پرز برای این مرحله بهترین است.

 

چرخ ها

یکی از قسمت های هر خودرویی که مستعد کثیفی است، چرخ ها هستند. گرد و غبار ناشی از ترمز میتواند به راحتی به چرخ های آلیاژی بچسبد و به سرعت جمع شود و در صورت تمیز بودن بقیه قسمت های خودرو، چرخ ها کثیف به نظر برسند.

میتوانید همزمان با شستشوی بدنه خودرو، از فوم برفی روی چرخ ها و لاستیک ها استفاده کنید . اما گرد وغبار ناشی از ترمز، به پاک کننده چرخ های آلیاژی اختصاصی نیاز است. برخی از آنها اسپری میشوند و رنگشان را تغییر میدهند تا دقیقا نشان دهند کثیفی از کجا خارج میشود . و پخش با یک واشر فشار میتواند به آنها کمک کند تا سریعا بدون لک به نظر برسند .

پس از تمیز کردن، میتوانید چرخ ها را واکس بزنید تا در وهله اول از جمع شدن گرد و غبار ناشی از ترمز روی آنها جلوگیری کنید .

شستشوی چرخ خودرو

فضای داخلی خودرو

درحالی که بیرون ماشین شما تمیز است. وقت آن است که فضای داخلی خودرو نیز تمیز شود. شما به یک جاروی شارژی مناسب با مجموعه ای از اتصالات خوب نیاز دارید تا وارد تمام گوشه و کنار کابین خودرو شوید. جدیدترین جاروهای خانگی به اندازه ای قدرتمند هستند که بدترین آلودگی ها را بمکند و همچنین باتری پر قدرتی را دارند که به شما کمک میکنند تا آلودگی های ماشین خود را در کمترین زمان تخلیه کنید.

بهتر است صندلی های را به جلو و عقب بجرخانید تا گرد و خاک را از زیر آنها بمکد . جرخاندن و تا کردن صندلی های عقب، میتواند زباله های پنهان را نیز آشکار کند.

پس از انجام این کار، زمان استفاده از دستمال های مرطوب است . دستمال های داشبورد، بسته‌به آنچه شما ترجیح میدهید. میتوانند یک روکش مات یا براق باقی بگذارند و برای پاککردن خرده ها در لیوان ها و سطل های درب خودرو بسیار خوب هستند .

همچنین از پاک کننده های تخصصی برای تمیز کردن روکش صندلی های پارچه ای یا چرمی میتوانید استفاده کنید .

کلام پایانی

شرکت کیمیاگران مبین ری در تولید چربیگیر های خود نیازهای مشتریان را مد نظر قرار میدهد. شما میتوانید چربیگیر ها و محصولات خودرویی کیمیاگران مبین ری را در صفحه محصولات سایت مشاهده بفرمایید .

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای