كيمياگران مبين ری

دستگاه چربیگیر چیست؟

دستگاه چربیگیر

دستگاه چربیگیر یا به طور کلی تجهیزات چربیگیری یک اصطلاح گسترده است که به هر واشر قطعاتی اطلاق میشود که برای پاک کردن چربی از یک قطعه استفاده میشود.

دستگاه چربیگیر مورد استفاده برای یک کار بستگی به حجم چربیگیری لازم، نوع گریس حذف شده و میزان استفاده از قطعه پس از چربیگیری دارد.

دستگاه چربیگیر و دیگر تجهیزات مرتبط، گریس، روغن، روان کننده ها، خاک، گرد وغبار ساینده، زباله های انفجار، لکه ها ، رنگ، خوردگی یا دیگر لایه های آلی را با استفاده از پاک کننده های آبی یا بخارات حلال از قطعات جدا میکنند.

آنها اغلب از یک اسپری تحت فشار یا مخزن غوطه وری آب گرم یا سرد با مواد شوینده یا پاک کننده استفاده می کنند.

دستگاه چربیگیر هم به عنوان سیستم های کلید در دست کامل در دسترس هستند و هم میتوان آنها را خرید و مونتاژ کرد ( یا میتوان از قطعات منتخب منفرد برای جایگزینی قطعات فرسوده استفاده کرد). سیستم های کلید در دست کامل شامل تمام اجزای مورد نیاز برای کاربرد های شستشوی قطعات، مانند مخازن، همزن ها، مبدل های اولتراسونیک، پمپ ها یا ژنراتور های فشار، کابینت ها، نازل ها یا چرخ ها و سیستم های احیا میشوند.

 

سیستم دستگاه چربیگیر

 

سه فرآیند اصلی تمبز کردن وجود دارد که توسط دستگاه چربیگیر و تجهیزات چربیگیری استفاده میشوند (اگرچه سیستم های تخصصی در دسترس هستند).

این سه فرآیند پاکسازی عبارتند از:

  • تمیز کردن آب گرم
  • تمیز کردن آبی
  • تمیز کردن با حلال یا بخار

در تمیز کردن آب گرم، دستگاه چربیگیر و تجهیزات چربیگیری از منبع گرم شده آب یا بخار برای انجام کار پاک سازی استفاده می کنند.

دستگاه چربیگیر آبی از آب یا محلول تمیز کننده مبتنی بر آب برای تمیز کردن و آماده سازی سطوح قطعات استفاده می کنند.

در چربیگیری با حلال یا بخار، با تبخیر حلال عمل می کنند که روی سطح قطعه متراکم میشود. حلال تغلیظ شده قطعات را تمیز میکند و برای احیا یا دفع دوباره به مخزن می چکد.

 

انواع دستگاه چربیگیر

 

انواع مختلفی از دستگاه چربیگیر و سیستم های تجهیزات چربیگیری وجود دارد. این ها شامل سیستم های غوطه وری ( هم سنتی و هم اولتراسونیک) و واشر های اسپری میباشد.

در سیستم های دستگاه چربیگیر مخزن غوطه وری یا مخازن اسکراب، قطعات در یک مخزن غوطه ور میشوند که در آن حمام تمیزکننده با پروانه ها یا پدال ها به هم زده میشوند یا قطعات به صورت دستی تمیز میشوند.

سیستم های دستگاه چربیگیر اولتراسونیک ، از مخازن غوطه وری استفاده می کنند که محلول تمیز کننده در فرکانس های اولتراسونیک ارتعاش دارد.

انواع دستگاه چربیگیر

مبدل ها معمولا غوطه ور هستند یا به صورت فیزیکی جفت میشوند تا انرژی ارتعاشی خود را به محلول تمیز کننده منتقل کنند.

واشر های اسپری جریان پر فشار آب یا مخلوط آب و مواد شوینده را برای تمیز کردن یا حذف زباله های سطحی (رسوب، زنگ، رنگ، خاک، گریس، گرد و غبار ساینده) هدایت می کنند.

جت های متعدد با سر های چرخان اغلب توسط چربیگیر ها و تجهیزات چربیگیری برای پوشش ناحیه وسیع تری در حین عبور از سطح یا به عنوان قطعاتی که از طریق سیستم منتقل میشوند، استفاده میشود.

 

در چربیگیری صنعتی، یادآوری این نکته مهم است که هر نوع دستگاه چربیگیری که برای استفاده از حلال ها طراحی شده اند، ممکن است تحت مقررات سازمان های دولتی قرار بگیرند. هر ماده ای که به عنوان یک ترکیب آلی فرار طبقه بندی میشود، باید به طور ایمن استفاده شود تا از آسیب به اپراتور ها محیط زیست جلوگیری شود. حلال های مورد استفاده در چربیگیر صنعتی، مواد خطرناکی محسوی میشوند و باید طبق دستورالعمل دور ریخته شوند.

 

 

شرکت کیمیاگران مبین ری در تولید چربیگیر های خود نیاز های مشتریان را مدنظر قرار میدهد. شما میتوانید چربیگیر های کیمیاگران مبین ری را در صفحه محصولات سایت مشاهده بفرمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای